Описание
Добавляемся те кто любит бокс, бои без правил, Кик боксинг и самое гавное Тайский бокс, А также кто ходит на эту секцию
Історія Рефері дає настановлення юним бійцям муай тай.
Різноманітні форми кікбоксингу довго практикувались по всій Південно-Східній Азії. Як і в більшості тамтешніх країн, тайська культура піддалась значному впливові древніх цивілізацій. Походження муай тай є не зовсім ясним. Одна теорія свідчить, що цей стиль зародився до еміграції тайців до Південно-Східної Азії з Китаю. Інша — що він був запозичений і вдосконалений з кхмерських бойових мистецтв коли тайська культура піддалася впливу кхмерської. Третя теорія підтримує і першу і другу. Муай тай еволюціонував з його попередника муай боран («древній бокс»), як мистецтво бою без зброї, що використовувалося сіамськими солдатами у поєднанні з крабі крабонг («мечі і палиці»), базованим на зброї стилем. В решті-решт муай боран було поділено на
муай корат (північний схід) — акцентована сила. Техніка на кшталт «удар буйвола». За допомогою такої техніки, згідно усталеної думки, можна перемогти буйвола одним ударом.
муай лопбурі (центральний регіон) — акцент на рухи. Перевагою техніки є прямі удари і контрудари.
муай чайя (південь) — акцент на стійці і захисті, а також ліктях і колінах.
муай та сао (північ) — акцент на швидкості, частково на ударах ногами. Через свою швидкість ця техніка була названа «лінг лом».
Продовжуючи бути практичною бойовою технікою для використання в реальному бою, муай тай став спортивним змаганням, а також видовищної розвагою для глядачів. Змагання з муай тай поступово стало невід'ємною частиною місцевих фестивалів і святкувань, особливо влаштованих біля храмів. Це мистецтво було також розвагою для королівської знаті. З часом, бійці стали обмотувати руки і передпліччя мотузками. Цей тип матчу називали «муай каад чуек».
[ред.]
Королівський муай
Муай тай помалу став можливим значенням просування в соціальній драбині, бо дворянство все частіше звертало увагу на майстерних знавців цього бойового мистецтва і запрошувало обраних жити в королівський палац для тренування королівського персоналу, солдат, особистих охоронців та членів королівської родини. Цей «королівський муай» називали «муай луанг». Протягом періоду Аютії, було започатковано взвод королівських охоронців, чиїм обов'язком було захистити короля і країну. Їх називали «гром нак муай» (полк бійців муай). Це королівське заступництво існувало в часу царювання Рами V і Рами VII.
[ред.]
Відродження муай тай
Сходження на трон короля Чулалонкорна (Рама 5) в 1868 році оголосило золотий вік не лише для муай тай, але й для Таїланду в цілому. Муай тай сильно прогресував під час правління Рами V, так як король прямо цікавився ним. Тоді був мирний час і муай тай розвивався як фізична культура, система самозахисту і спосіб відпочинку. Майстри мистецтва, такі як колишні бійці чи солдати, стали вчити муай таю охочих в тренувальних таборах, де учням надавали їжу і притулок. Учні були як одна сім'я, і для них звичним стало приймати назву табору як своє прізвище.
Після випадку смерті на рингу, король Рама VII наказав встановити правила муай тай, і їх встановили. Вони включали в себе обов'язкове використання рукавичок і бавовняних обмоток на стопу і щиколотку. В цей же час (біля 1920 року) термін «муай-тай» став широковживаним, стару ж форму стилю стали називати муай боран.
[ред.]
Легендарні герої Супхачай Саенпонг, багаторазовий чемпіон світу з муай тай.
В час падіння древньої столиці Сіаму Аютії, в 1763 році нападаючі солдати Бірми оточили групу тайських жителів і взяли їх у полон. Серед них було багато тайських боксерів, яких забрали в Бірму, в місто Унгва. В 1774 році в бірманському місті Рангун король Бірми Хсінбюшін (відомий в Таїланді як «Король Мангра»), вирішив організувати фестиваль на сім днів і ночей в честь Будди. Святкування включали в себе багато форм розваг, таких як карнавал, театралі